HACETTEPE ZOR DA OLSA KAZANDI

Büyük Başkan İlhan Cavcav'ın bu dünyayı terk-i diyarının ardından görülen o ki, hem Gençlerbirliği'nde hem de Hacettepe'de "O'nsuz" döneme pek de kolay geçiş yapılamayacak.
Her iki ekipte de, kısa sürede "İnsanın bir kere ters gitmeye görsün işi muhallebi yerken kırılır dişi" atasözünde olduğu gibi büyük şanssızlıklar yaşanmaya başladı.
Liglerin ilk bölümünde Gençlerbirliği de, Hacettepe de üst sıraların takımı iken, şimdi her ikisi de ligde kalmanın hesaplarını yapar hale geldi.
Umarız Murat Cavcav, baba Cavcav'dan öğrendiklerini uygulamaya geçirip bir an önce bu kaos ortamından çıkmayı başarır.

X  X  X

Sezon başından bu yana dört antrenör değiştiren ve sonunda "yine yeniden" Mustafa Kaplan'da karar kılan Hacettepe, çok çok önemli karşılaşmada Anadolu Üsküdar 1908 Spor 'u 2-1 yenerek az da olsa soluklanıp, önümüzdeki haftalara umut taşıdı.
Karşılaşmayı çıkarken 19 puanla 17. sırada yer alan mor beyazlılar, bu galibiyetle puanını 22'ye çıkardı.
Hacettepe kazanması gerektiğinin bilinci ile karşılaşmaya iyi başladı...
İlk yarı boyunca özellikle sağ kanattan geliştirdiği ataklarla rakip kalede tehlikeler yarattı.
30. dakikada Anadolu Üsküdar 1908'den Fatih'in ikinci sarı karttan oyun dışı kalması "Mor Menekşeler"in işini kolaylaştırdı ve 34. dakikada ev sahibi ekibin ilk golü Kadir'in ceza alanı önünden kullandığı serbest vuruştan geldi. İlk yarı bu skorla tamamlanırken, oyunun ikinci yarısına Hacettepe tutuk başladı.
65. dakikada misafir takım Murat Akgül'ün golüyle beraberliğe ulaştı.
Karşılaşma bu sonuçla biter düşüncesi stattaki taraftarlarda hakim olmaya başlarken, 88. dakikada Mehmet, Hacettepe'ye üç puanı getiren golü kaydetti ve karşılaşma da Ev sahibi lehine 2-1 sonuçlandı.
Son söz olarak, böyle dönemlerde iyi futboldan daha önemlisi elbette ki puan.

Yorumlar